warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Toompea lossi III korruse kunstisaalis on alates tänasest avatud mitmekülgse kunstniku Len Girini loomingule pühendatud näitus.

Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa sõnul on kultuur universaalne vahend erinevate rahvaste omavahelise suhtluskeelena. Liiati kui kunstnik elab meie keskel, tunnetab meie traditsioone ja austab neid.

Näitusel on väljas sakraalse temaatikaga kunstiteosed naha intarsias, millega imiteeritakse vanu freskosid ja kirikute mosaiikide erilist omapära. „Need nahas kujutatud ikoonid annavad võimaluse vaadata inimese hinge, loovad rahu ja tasakaalu,“ ütles Põlluaas.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas ja Vene Muuseumi juhatuse liige Irina Budrik

MTÜ Vene Muuseumi „Prototüüpide“ näituse sarja on loonud pereduett Len Girin ja Jolanta Barauskaite.

Len Girin ja Jolanta Barauskaite lõpetasid Eesti NSV Riikliku Kunstiinstituudi. Mõlemad olid Eesti Disainerite Liidu liikmed. BaGir nimelise loomingulise duetina on kunstnikud meile kinkinud rida erinevaid improvisatsioone, mis kutsuvad vaatlejaid enda sisse vaatama ja oma hinge uudistama.

Len Girini ja Jolanta Barauskaite kunstiteoste seeria “Prototüübid”

Len Girin suri 2018. aasta septembris. Tema lesk Jolanta Barauskaite kinkis MTÜ Vene Muuseumile suurema osa tema teostest.

Näituse Toompea lossi III korruse kunstisaalis korraldab MTÜ Vene Muuseum koostöös Riigikogu Kantseleiga.

Ekspositsiooni saab vaadata tööpäevadel kell 10-16, Toompea lossi sisenemisel on vaja esitada isikut tõendav pildiga dokument.

Len Girini töid tutvustav näitus jääb avatuks 30. novembrini 2019.

“Kuningad-prohvetid”, Len Girin ja Jolanta Barauskaite (1990)
loading
×