warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Multimeedilised programmid on sissejuhatuseks muuseumi näitustele ning avavad kontseptuaalmõtet. Programmid lisavad ekspositsioonile virtuaalillustratsioone muuseumieksponatidest , mille eksponeerimine on võimatu kas ruumipuuduse või säilitamistingimuste pärast (nt. akvarell, graafika). Interaktiivsed programmid võimaldavad anda rohkem informatsiooni eksponaatidest. Mastaabseid multimeedilisi projektsioone ja instalatsioone võib kasutada kui ekspositsiooni disaini osa. Hävinud esemete ja lõpetamata kunstiobjektide rekonstruktsioonid muutuvad iseseisvateks elektronilisteks eksponaatideks, mil on samasugune väärtus kui maalikunstil, graafikal jne. Multimeedia täidab mitut funktsiooni: selgitab eraldiseisvaid eksponaate või ekspositsiooni jaotusi, avardab külastaja teadmisi kunstiprotsesside kohta, annab teavet ajalookontekstide, nähtuste ja kunstielu sündmuste kohta. Järk-järgult muuseumi ekspositsioonruumi täiendab elektrooniline etiketaaz ja eksplikatsioonid.


Antud muuseumijaotuse prioriteedsuunaks peab saama säilitus-loendamisinformatsiooni edasi kandmine elektroonilisse formaati. Toimub fotofiksatsioon, teoste skaneerimine ja säilitamine elektronformaadis. Selleks, et lisada EVM ressursse maailma inforuumi tasub jätkata muuseumi WEB-aadressi uuendamist.
JAOTUS: Muuseumi peasaal


Pea-(tsentraal-)saal kannab sellist nimetust mitte ainult arhitektuuri, vaid ka põhimõtte pärast. Saal paikneb teisel korrusel otse maja südames. Suur paraadtrepp viib saali otse muuseumi sissepääsust. Saali arhitektuuriline kontseptsioon ning dekoratiiv-kujunduslik ja ruumilisus-planeerimis lahendused olid tingitud üldisest XVIII sajandi arhitektuurvoolust.


Peasaali rekonstruktsiooni käigus on vaja kasutada mineviku arhitektuur-kujunduslikke vorme, mõningatel juhtudel vaid tsitaate, ning kasutades hulgaliselt visuaalseid kunstilisi assotsiatsioone turgutada külastaja mälu ja fantaasia liituda tajumis-, haridus- ja tundmisprotsessidega.
Peasaal muutub pidulike kokkutulekute, konverentside, kontsertide, ballide ja muude pidutsuste läbiviimiskohaks. Samal ajal on saal muuseumi ekspositsioonkompleksi lahutamatu osa ning jätk.Vaieldamatult, on saalis alailse ekspositsiooni monteerimine mitte tulukas. Samas ajutised näitused eelnevalt ettevalmistatud seadmetel oleksid otstarbekad.

loading
×